Pobierz Mozillę Firefox - lepsza przeglądarkę internetową

W góry dla Bartka !PDF PDF

dodane 05 lipca 2020, aktualizacja: 07 lipca 2020

zdjęcie do artykułu

 

15 czerwca wyruszyliśmy na rowery jak zwykle. Jak się później okazało, po raz ostatni na długi czas. Nasz kolega Bartek uległ w ten sam dzień ciężkiemu wypadkowi w kopalni, w konsekwencji którego amputowano mu prawą nogę na wysokości podudzia. Bartek jest człowiekiem, za którym trudno było nadążyć, z głową pełną marzeń i planów na kolejne biegi, wyprawy górskie i rowerowe, na które teraz nie może sobie pozwolić.

 

Chcemy go wesprzeć w organizowaniu życia na nowo, które wyceniono na 150 000 zł (koszt protezy biegowej). Tworzymy dwie ekipy. Celem pierwszej jest wejście na Rysy (2499 m), objechanie Tatr na rowerach i powrót do rodzinnej miejscowości. W sumie około 400 km i ponad 4000 m przewyższenia w 24 godziny. Druga ekipa podejmuje się przejścia w 14-16 dni GSB – Głównego Szlaku Beskidzkiego im. Kazimierza Sosnowskiego, który liczy ok. 500 km z Wołosatego w Bieszczadach do Ustronia w Beskidzie Śląskim.

 

Szukamy zawodowców, pasjonatów i sponsorów, ludzi z wielkimi sercami, mądrymi głowami i grubymi portfelami, którzy zechcą wspomóc nas w naszym przedsięwzięciu, w efekcie którego Bartek znowu stanie na dwie nogi, a miejsce trosk i bólu zajmie realizacja marzeń. Jesteśmy gotowi i otwarci na współpracę.

 

Paweł, Łukasz, Adrian, Szymon, Maciej

Cel charytatywny – przejście GSB – Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego (najdłuższy znakowany szlak górski w Polsce)

Dystans: ok. 500 km z Wołosatego (Bieszczady) do Ustronia (Beskid Śląski)

Suma podejść: 21 158 m

Suma zejść: 23 027m

Planowany czas przejścia: 14-16 dni

 

 

 

 

Poniżej linki do stron na których można wesprzeć Bartka:

 

Zbiórka na zakup protezy prawej nogi i rehabilitację:

 

 

Fundacja Moc Pomocy:

 

 

 

 

 

 

« wróć do listy tekstów