Pobierz Mozillę Firefox - lepsza przeglądarkę internetową

Oferta - turystyka i kultura

NARTY 2020PDF PDF

04.12.2020

 

ODPOWIEDŹ BIURA

Adriatyk Tour

 

 

Szczegółowych informacji udziela Biuro Podróży Adriatyk Tour 

Tel.: 32 601 26 16 

email: adriatyktour@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODPOWIEDŹ BIURA

Adriatyk Tour

 

Adriatyk Tour Katarzyna W.

 

 

Dzień dobry,

 

Uprzejmie informujemy, że dotychczas Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało poniższą informację, którą Państwu przekazujemy.

 

Nie ma alertu - zakazu wyjazdu do Włoch, który rozpoczyna procedury rezygnacji z imprezy.

 

Na obecną chwilę rezygnacja z imprezy jest możliwa z poniesieniem kosztów ze strony uczestników, którzy takiej rezygnacji dokonają.

 

Będziemy w kontakcie przekazując Państwu na bieżąco informacje.

 

Proszę o przekazanie uczestnikom.

 

W związku z pojawieniem się koronawirusa we Włoszech przekazujemy Państwu poniższe informacje. 

 

We Włoszech, głównie w regionie Lombardii, w prowincji Lodi oraz w Wenecji Euganejskiej odnotowano szereg przypadków zachorowań na koronawirusa (Covid-19). Władze włoskie podjęły szereg działań prewencyjnych. Zaleca się:

unikanie w miarę możliwości przebywania w miejscach publicznych,  a zwłaszcza unikanie większych skupisk ludzi; 

szczególną dbałość o higienę/dezynfekcję rąk;

prosimy  o zapoznanie się z broszurą informacyjną Instituto Superiore di Sanità (link);

prosimy o stosowanie się do wszystkich zaleceń lokalnych władz oraz służb medycznych.

W przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych typu gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem prosimy o kontakt z infolinią Lombardia per Coronavirus: 800 894 545 albo Veneto per Coronavirus: 800 462 340.

W celu uzyskania zwykłych informacji można dzwonić na numer uruchomiony przez włoskie Ministerstwo Zdrowia: 1500. 
Ogólnoeuropejski numer alarmowy: 112.

Osoby ubezpieczone w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia mają prawo do opieki medycznej w ramach ubezpieczenia. Udając się do lekarza, należy przedstawić dokument potwierdzający ubezpieczenie, tzn. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). EKUZ uprawnia do korzystania z rzeczowych świadczeń zdrowotnych, niezbędnych z medycznego punktu widzenia, z uwzględnieniem stanu zdrowia pacjenta oraz przewidywanego okresu pobytu na terenie państwa członkowskiego UE lub EFTA. Należy jednak pamiętać, że leczenie w innym państwie członkowskim odbywać się będzie według tych samych reguł, które obowiązują osoby ubezpieczone w tym państwie. Oznacza to, że polski świadczeniobiorca będzie mógł nieodpłatnie skorzystać tyko z tych rzeczowych świadczeń zdrowotnych, które należą się nieodpłatnie osobom ubezpieczonym w państwie pobytu; będzie natomiast zobowiązany ponieść wszystkie koszty świadczeń, które częściowo na zasadzie współpłacenia ponosi osoba ubezpieczona w państwie pobytu. Z tych powodów wyjeżdżającym za granicę zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń prywatnych, które w razie konieczności pokryją koszty leczenia w szerszym zakresie, jak również koszty opieki medycznej w prywatnych szpitalach i klinikach; dotyczy to w szczególności osób nieubezpieczonych w Polsce. Jeśli lekarz zleci badania specjalistyczne, pobierana jest zryczałtowana opłata, ustalana przez władze każdego regionu. W nagłych przypadkach i w dni wolne od pracy można zgłaszać się do przyszpitalnych ambulatoriów lub pogotowia ratunkowego (pronto soccorso). W niektórych miejscowościach znajdują się specjalne ośrodki zdrowia dla turystów (servizio di guardia turistica, servizio di guardia medica estiva). Za poradę lub badanie lekarskie pobierana jest opłata.

 

25.02.2020
Przekazujemy nową informację:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne do 11 gmin objętych kwarantanną przez władze włoskie ze względu na występowanie wirusa SARS-CoV-2:

  • w regionie Lombardi: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano;
  • w regionie Wenecji Euganejskiej: Vo’ Euganeo (Padwa).
Nasze destynacje pozostają poza zasięgiem kwarantanny.
Pozdrawiam serdecznie. Katarzyna
27.02.2020
Przekazujemy nową informację:

 

ODPOWIEDŹ BIURA

Adriatyk Tour

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« wróć do listy ofert